خدمات باربری در تمام مناطق شمال، جنوب، شرق و غرب تهران
باربری تهران
جستجو کردن
Close this search box.

وقتی حرکت می‌کنید، می‌خواهید مطمئن شوید که تمام دارایی‌هایتان به‌خوبی بسته‌بندی و محافظت می‌شوند، به‌ویژه وسایل گران‌ترتان. و در حالی که برای بسته بندی ظروف چینی و جدا کردن مبلمان خود مراقبت بیشتری انجام داده اید، ممکن است در مورد اینکه با وسایل الکترونیکی خود چه کاری انجام دهید دچار مشکل شوید. نه تنها وسایل الکترونیکی شکننده هستند، بلکه می‌توانند با تمام سیم‌ها و قطعات جدا شوند و دوباره سرهم شوند.

اگر به دنبال نکاتی در مورد نحوه بسته بندی صحیح وسایل الکترونیکی خود هستید، به خواندن این مقاله ادامه دهید. ما در مورد مراحل مختلف فرآیند بسته‌بندی و نحوه آسان‌تر قرار دادن مجدد وسایل الکترونیکی صحبت خواهیم کرد.

1. قطعات جدا شدنی را ازهم جداکنید

قبل از اینکه وسایل الکترونیکی را بسته بندی کنید، مطمئن شوید که پرینترها، کامپیوترها و سایر موارد را به درستی جدا کرده اید. هر گونه باتری، جوهر یا کارتریج تونر، سی دی یا دی وی دی را خارج کنید. باتری ها ممکن است در دمای شدید اسید نشت کنند یا منفجر شوند و جوهر یا کارتریج های تونر نیز ممکن است در گرما یا سرمای شدید دچار مشکل شوند. و اگر سی‌دی یا دی‌وی‌دی را در وسایل الکترونیکی بگذارید، دیسک‌ها ممکن است در حین حرکت آسیب ببینند.

برای رایانه های خود، فقط برای ایمن بودن، می خواهید فایل های خود را در یک درایو خارجی ذخیره کنید. سیم‌ها را از تمام وسایل الکترونیکی خود جدا کرده و با احتیاط آن‌ها را به‌صورت جداگانه بپیچانید تا پیچ خورده یا آسیب نبینند. اما همانطور که سیم‌ها را جدا می‌کنید و سیم‌پیچ‌ها را می‌پیچید، حتماً آنها را برچسب بزنید تا بدانید کدام سیم مربوط به کدام قسمت است

می‌توانید از برچسب‌های مشخص شده برای بستن دور سیم‌ها استفاده کنید، یا می‌توانید از برچسب‌های رنگی برای قرار دادن سیم‌ها و سپس کالای الکترونیکی مربوطه استفاده کنید.

2. هر مورد را بپیچید و بالشتک بزنید

بعد از اینکه وسایل الکترونیکی خود را به دقت جدا کردید، باید آنها را به طور ایمن در مواد نرم و بالشتکی بپیچید تا از شکستن آنها در هنگام جابجایی جلوگیری کنید. یا اگر هنوز آن را دارید، استفاده از بسته بندی اصلی بهینه است.

اما اگر دیگر بسته بندی اصلی را ندارید، مطمئن شوید که جعبه های محکمی تهیه می کنید که به اندازه کافی برای وسایل الکترونیکی شما بزرگ هستند و مقداری بالشتک اضافی. هر مورد را در حوله، پتو، ملحفه، پدهای متحرک یا حباب بسته بندی کنید.

وسایل الکترونیکی را در جعبه ها قرار دهید و فضای خالی را با ملحفه ها، پتوها یا حوله های بیشتری پر کنید. همچنین می‌توانید از فوم یا روزنامه‌های مچاله شده و چاپ نشده استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که فضای خالی زیادی در جعبه ها باقی نمی گذارید. اگر هوای بیش از حد خالی وجود داشته باشد، وسایل الکترونیکی به راحتی می توانند به اطراف کوبیده شوند و به دو طرف جعبه برخورد کنند و در نتیجه باعث ایجاد صدای جرقه یا آسیب داخلی شوند.

همچنین میتوانید بخوانید

نحوه ی بسته بندی کلاهک آباژور هنگام اسباب کشی

3. همه چیز را بچسبانید

اکنون که هر اقلام در جعبه ها بسته بندی شده است، از مقداری نوار چسب محکم برای مهر و موم کردن کامل هر جعبه استفاده کنید. اگر نتوانید هر شکاف و درز را بچسبانید، گرد و غبار می تواند وارد جعبه شود و در نهایت به وسایل الکترونیکی شما راه پیدا کند و مشکلاتی ایجاد کند. هر دو درز پایین و بالا را با چسب بچسبانید و اگر سوراخ دیگری دیدید، حتماً آن‌ها را نیز چسب بزنید.

4. جعبه های خود را به وضوح علامت گذاری کنید

همه چیزهایی را که در هر جعبه قرار می دهید پیگیری کنید و همه محتویات را با دقت روی جعبه بنویسید. یا اگر نگران دزدان هستید، هر جعبه را با یک عدد علامت بزنید و در یک کاغذ جداگانه، محتویات زیر هر عدد را فهرست کنید.معمولاً بدون علامت گذاشتن جعبه‌هایتان می‌تواند یافتن وسایل گران‌تر شما را برای سارق سخت‌تر کند، و آنها را از گرفتن تمام وسایل گران‌قیمت قبل از دستگیری منع می‌کند.

همچنین می توانید از یک سیستم کدگذاری رنگ در بالای سیستم شماره خود استفاده کنید تا مشخص کنید هر جعبه باید در کدام اتاق قرار گیرد.

5. از دماهای شدید اجتناب کنید

وسایل الکترونیکی در گرما یا سرمای شدید عملکرد خوبی ندارند، بنابراین تا حد امکان از قرار دادن این وسایل در مناطقی که در معرض دمای شدید هستند خودداری کنید. وسایل را تا آخرین لحظه داخل جعبه نگه دارید . هنگام بسته بندی یا باز کردن جعبه های نوار چسب، آنها را در گاراژ رها نکنید. آنها را در محیطی با دمای کنترل شده قرار دهید.

برای محافظت صحیح از وسایل الکترونیکی خود از طریق جابجایی، مراحل بالا را دنبال کنید. هنگام بسته بندی وسایل خود مراقب باشید و مطمئن شوید که جعبه های خود را در مکان هایی قرار ندهید که ممکن است له شوند.

 

با یک شرکت حمل ونقل حرفه ای کار کنید
اگر هنوز در مورد ایمنی وسایل الکترونیکی خود نگران هستید، یک شرکت حمل و نقل حرفه ای مانند کیمیابار را در نظر بگیرید. ما می‌توانیم در بسته‌بندی و باز کردن وسایلتان به شما کمک کنیم، و اگر در مورد فرآیند جابجایی سوالی دارید، خوشحال می‌شویم به شما کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *